תרומה לקהילה, דווקא ממני ?

לפני שבוע ישבתי לפגישת עבודה עם אייל סבג. אייל הוא מאמן, מרצה ומנחה סדנאות בתחום החשיבה החיובית וההגשמה העצמית. הוא נולד כנכה 100%.

בשנים האחרונות הוא פרסם ספרים המתארים את התהליך. שעבר. בשיחתנו הזכיר אייל את אירועי ההשקה שהוא קיים לרגל הוצאת הספרים שכתב. כאשר שאלתי אותו לגבי עלויות ההפקה של האירועים הללו קיבלתי תשובה מפתיעה. "הם לא עלו", הייתה התשובה, "חלק מהפעילות שלי היא תרומה לקהילה", הוא הוסיף "ואחד הארגונים הללו הוא זה שמימן את אירוע ההשקה".

מושגים כגון "אחריות תאגידית", "שיווק חברתי", "קשרי קהילה" התפתחו בעולם בעשר השנים האחרונות ולאחרונה הגיע גם אלינו. ארגונים ומוסדות הבינו כי מלבד הביצועים העסקיים שלהם, הם נמדדים גם בתרומתם לקהילה.

לא רק לארגונים
בעלי עסקים פרטיים אולי לא התעניינו במושגים הללו, אבל גם הם יכולים לנהוג כך. קהל היעד המידי המתבקש הם ארגוני התנדבות, מחלקות לקהילה והתנדבות במועצות וברשויות מקומיות. ניתן לפנות כמובן גם לארגונים ולחברות מסחריות התומכות בפרויקטים חברתיים, בבוא היום הם ימצאו בוודאי את ההזדמנות להודות לכם, כדאי שתשכילו להוביל את התודה הזו לטובת האינטרסים שלכם, למשל מימון אירוע שיווקי שלכם.

זוהי השקעה ארוכת טווח המצריכה בניית תכנית עבודה. כאשר ניגשים לארגון כזה כדאי לבדוק מהם צרכי הארגון, וכיצד להתאים את הצרכים הללו למטרות העסקיות.

אין לי כוח וזמן לבנות תכנית עבודה, מה אני עושה מחר בבוקר ?
בשלב הראשון רצוי לבצע "מודיעין עסקי" – יש לכם ליד הבית מתנ"ס, מועדון כלשהו ?
גשו לשם נסו לקלוט את האווירה, הביטו בלוחות המודעות
בקשו פרוספקטים של המקום, כנסו לאתר האינטרנט ולימדו את הצרכים שלו.
בררו מי מקבל שם החלטות: מנהל המתנ"ס או מנהל החברה העירונית המפעילה את המתנ"ס ?
מתי דיברתם בפעם האחרונה עם מנהל סניף הבנק שלכם ? תתפלאו יש בנקים המעודדים את העובדים לקחת חלק פעיל בפרויקטים התנדבותיים ולהיות מעורבים בחיי הקהילה. אתם יכולים להציע את אחד השירותים שלכם – בהתנדבות.

בהצלחה !

נ.ב. יש לכם רעיונות להתנדבות – עבורי ? אשמח לשמוע