עגבניות במקום לא צפוי

טוב שמצאתי כמה עגבניות במקום לא צפוי (ומה למדתי מכך לייעול השיווק שלי)  

הייתי יכול להיות רגוע גם ללא העגבניות שגידלתי בעציצים ובאדניות, ואפילו לדחות את התשוקה הזו. אולם האם הייתי יכול להיות רגוע כשגיליתי שמוצר שלי אזל והלקוח כבר שילם עליו ?

מי שעוקב אחר הטיפים שלי מכיר כבר את חולשתי לגידול ירקות, במיוחד בסביבה עירונית. (ראה  "מעשה בפלפל ירוק, ציפור מנוולת ותובנה בשיווק")

בשבוע שעבר חליתי, ולמספר ימים כל התכניות שלי השתבשו, כולל קניית מצרכי מזון שבדרך כלל אני עורך אחת לשבוע באופן מרוכז. לקראת סוף השבוע מצאתי את עצמי ללא העגבניות האהובות עלי במיוחד.

אפשר כמובן לקנות עגבניות בסופרמרקט הסמוך, אולם מתוך הרגל ונוחות העדפתי להמתין ולבצע את הקניות בחנות הקבועה שלי – כשאחלים .

מה שהציל את המצב הייתה קופסת פלסטיק בתוכה מצאתי מספר עגבניות שאני מגדל.

בתחילת השבוע, מתברר, קטפתי כמה עגבניות ירוקות, והנחתי אותן בקופסת הפלסטיק עד שיבשילו. לקראת סוף השבוע אכן קרה הדבר.

אמנם לא הייתי בונה על היבול הזה מבחינה כלכלית ובכל זאת – במקרה הנדון העניין הזה גרם לי גאווה חקלאית ונתן לי חומר למחשבה שיווקית.

כאשר מתכננים הפקה של מוצרים לעסק, או לארגון: מוצרי פרסום, או מוצרי אב טיפוס, ספרים, כרטיסי ביקור, קטלוג, פרוספקטים, חוברת תדמית, או כל חומר פרסומי אחר – רצוי מאוד "להשבית" כמות ולהניח בצד במקום קבוע וידוע.

תמיד כשנזדקק למוצרים הללו נגלה שהם אזלו- זה בדיוק הזמן לגשת אל אותו מקום קבוע בו הנחנו את העותקים ה"מושבתים" ולהשתמש בהם.

הייתי יכול להסתדר ללא העגבניות שגידלתי בעציצים ובאדניות, ואפילו לדחות את התשוקה שלי. אולם אם הייתי מגלה שמוצר שלי אזל ולקוח כבר שילם עליו – זה יכול היה להיות מאוד לא נעים.