להגיע לחשיפה תקשורתית, האם אתם מוכנים ?

בהפקת תכנית לטלויזיההתייצבתי באולפני הרצליה לצילומים לתכנית "כל בוקר עם אורנה דץ".

 אני עוסק ביחסי ציבור מאז שנות ה- 80. בד"כ דאגתי שאנשים אחרים יגיעו לקדמת המסך, "בתקופה שלנו"- נוהגים לומר ותיקי הענף, היה מקובל להישאר מאחורי הקלעים. השתנו הזמנים, וכפי שאומר יגאל בשן בשיר "רק השמים מעלי שומרים עלייך ועלי", וזה כנראה הדבר האחרון שעוד נשאר כאן קבוע.

כאשר אני מכניס תוכן מכל סוג לאתר שלי, לפייסבוק או ליוטיוב – יש לי שליטה על הדברים. אני יכול לערוך אותם.הגעה לאולפן שידור, ראיון לרדיו, שיחה עם עיתונאי הם "אירועי תקשורת" וכדאי לתת להם תשומת לב, במיוחד אם העניין אינו בשידור חי ובזמן אמת- אז יש יותר זמן להתכונן.

כאשר רוצים להגיע לתקשורת כדאי לזכור עובדה פשוטה: אנחנו -בעלי העסקים, ובעלי תפקידים בארגונים, אנחנו ספקי תוכן והמדיה זקוקה לנו כדי להתקיים. למסרים התקשורתיים יש חיים משלהם ורצוי להכין תכנית למינוף החשיפה הזו לקידום השיווק והמכירות.

חדש, חשוב , מעניין רלוונטי
כדי להגדיל את סיכויי התוכן שלנו להיכנס לתקשורת רצוי לשאול את השאלות הבאות:
האם העניין, השירות או המוצר שלנו – חדש ?
האם הוא חשוב ?   האם הוא אקטואלי ? האם הוא רלוונטוי ? ואם לא- מה אנחנו יכולים לעשות כדי שהתשובות לשאלות הללו יהיו חיובית. לקראת חשיפה כזו האם אנחנו יודעים מה לומר ? איזו מטרה המידע הזה אמור לשרת: מטרה תדמיתית ? מכירתית ? האם המידע אמור לקדם אירוע שאנחנו מתכננים ?

 הייתה עלי כתבה, למה אני לא מוכר ? בעלי עסקים רבים מגלים אכזבה כאשר תוצאות החשיפה התקשורתית, אינן גורמות למכירה. סליחה – מישהו הכין תכנית לעניין הזה ?  האם העובדה שהמוצר או השירות שנחשפו בתקשורת, האם העובדה הזו תביא את הצרכן באופן אוטומטי לכדי קנייה ?  יש פער בין החשיפה לבין פעולת הקנייה, לפער הזה קוראים שיווק ובו צריך גם לטפל. תוסיפו לזה מיומנויות פרזנטציה ותרגול ומקבלים כאן עיסוק מקצועי שלא כדאי להקל בו ראש.

אגב- כדאי שתתחיל לעסוק בספורט. על המסך הכרס שלך לא נראית טוב.