מי באמת עוזר לעסקים הקטנים ?

בואו לקבל כלים להצלחה בשיווק העסק שלכם !
בואו לקבל כלים להצלחה בשיווק העסק שלכם !

קיבלתי הזמנה להשתתף באירוע חשיפה עיסקי בירושלים.

ורזה זבריקו אותה אני מכיר מפעילות בארגון עסקים עושים עסקים
שלחה אלי ההזמנה לאירוע שהיא מקיימת בירושלים.

ורדה יזמה קשר עם כמה מומחים בתחומם שיתנו הרצאה, והזמינה את לקוחותיה ואורחים נוספים לכנס ולנטוורקינג. כל זה כדי לחשוף גם את  "מנורה 8", מקום לאירועים במרכז ירושלים.

הנה לכם דוגמא ליוזמה פרטית של עסק קטן, המייצר פעילות עסקית לכמה עשרות אנשים, מייצר תנועה ואפילו מצליח לשכנע אותי לעלות לירושלים.
האם היוזמה הזו צריכה להישאר נחלת יזמים בעלי ממון בלבד ?
האם המדינה אמורה לעזור במתן מימון לאירועים מסוג זה, לבעלי עסקים קטנים ?
האם יש למדינה קריטריונים לכך ?

כשקובעים את "יום העסקים הקטנים" לא מספיק להביא את ראש העיר לפיצוציה ולצלם אותו קונה פיצוחים. זוהי אמנם פעילות יחסי ציבור נחמדה ואולי אף תתפרסם בעמוד ראשון במקומון – אבל האם יש במעשה הזה כוונה רצינית, כמו למשל התחשבות בגובה הארנונה שמשלמים בעלי עסקים, במיוחד כשפותחים וסוגרים להם את הכביש ליד העסק חדשות לבקרים אמיתי – עובדה המבריחה את הלקוחות בהעדר מקומות חנייה ?

מאות אירועים מסוג זה מתקיימים בישראל כל יום: ימי עיון, כנסים, ותערוכות. רובם מתקיימים ע"י ארגונים וחברות שעבורם עלות הפקת אירוע כזה היא עוד הוצאת שיווק ובמקרה אחר ממש הוצאה שולית.

אבל יזם, או בעל עסק המקיים אירוע שימור לקוחות, או כנס המעניק תוכן וידע – נאלץ להתמודד לפעמים עם עלויות שהם מעבר ליכולתו.

מתי ניסיתם באחרונה לבקש ממסעדה חדר סגור לכמה שעות כדי לקיים שם הרצאה, או סדנא ?
אז נכון שגם המסעדה לא יכולה לאפשר לעצמה להפסיד, אבל בין זה לבין גביית 300 ₪ "ולא משנה כמה אנשים יגיעו", זו התשובה שקיבלתי מבית קפה מקומי – הדרך מוגזמת.