מה קיבלתם "מתנה לחג" ?

אני לא יודע מה אתכם, אבל השנה אני מקבל מהמנהלת שלי שלי 2000 ש"ח "מתנה לחג".

"שיהיה לך לבריאות", היא אמרה לי, "ותנצל את הכסף בצורה יעילה".

האם ניצלנו השנה את  תקציב השיווק שלנו בצורה יעילה ? ומה עשינו עם כל הידע השיווקי שרכשנו בעסק במהלך השנה שמסתיימת ?

מי שלא שם לב , בשנה יש 52 שבועות. אנשי עסקים אשר נפגשים אחת לשבוע בקבוצות נטורקינג עשויים להוציא כ- 2000 ₪ לשנה רק על הפגישות הללו. זה מעט ? זה הרבה ? האם יש לנו תכנון כיצד להחזיר את ההוצאה הזו ?

אל תהיו כעת שיפוטיים וצאו מהעגמומיות.  מה כדאי לעשות:

ניירת – פנקסי חשבוניות, טופסי הזמנת עבודה, יומנים, כרטיסי ביקור, סיכומי פגישות  מודפסים או דיגיטליים, תזכורות במכשירים הסלולריים וביתר הצעצועים הניידים  – כל אלה הם מקור בלתי  נדלה של מידע על לקוחות שהיו אתנו בקשר – כדאי לרכז את הנתונים הללו בקובץ אקסאל.

כעת נבדוק מתי דיברנו בפעם האחרונה עם הלקוח הכי טוב שהיה לנו ?

מיהו לקוח – כדאי לעצור ולבדוק מחדש את המושג "לקוח", מיהו הלקוח שלנו: אחד שקיבל הצעת מחיר וסגר את העסקה, אחת שקיבלה הצעות מחיר והעסקה לא נסגרה (האם ידועה הסיבה, כדאי לרשום אותה), אחד שמטריד וכמובן לא מזמין לעולם כלום.

זהירות – אתם לא עובדים ב"לעדכן מידע". איסוף ורישום הנתונים הוא חשוב אבל –

המטרה היא אחרת, ואם אתם מרגישים שאתם נסחפים -עצרו ! אולי כדי שמישהו חיצוני יבצע את העבודה עבורכם באופן יעיל וזול יותר, ויפנה לכם זמן למשהו שאתם באמת מומחים בו.

ועוד משהו קטן בעניין כסף. כמה כסף הוצאנו השנה על פרסום ושיווק ? אין כאן "הרבה" או "מעט" , הרי רובנו לא קבענו לעצמנו הגבלה לפעילות הזו.

הבאתי את הנתונים הללו רק כדי להמריץ אותנו לעבודה. כעת כשאנו יודעים כמה זה עולה אולי הגיע הזמן לתכנן את הפעילות לשנה הבאה עלינו לטובה.

אגב- כשאתם יוצאים לקניות החג, בחרו את התור הארוך ביותר ליד הקופה.

קחו אתכם כרטיסי ביקור – ההמתנה הזו יכולה להיות יעילה ביותר לנטוורקינג

שנה טובה !