מודיעין ואיסוף מידע עסקי ? – לא מה שחשבת

בעולם המטורף בו המידע זמין צריך לפעול בערנות ובמהירות. מה אנחנו עושים עם כל המידע השוטף אותנו ?

מודיעין עסקי הוא כלי שיווקי שבעזרתו אוספים ומנתחים מידע כבסיס לקבלת החלטות עסקיות.

"אני מחפש תוכן ליום ההולדת 80 של סבא שלי" – יש לכם מוצר או שירות, אתם יודעים שהוא טוב, קיבלתם תגובות טובות מקולגות ומלקוחות ואפילו קיבלתם את המחיר המבוקש. הכנתם כרטיס ביקור, וחומר פרסומי, בניתם אתר אינטרנט, אתם חברים ברשתות חברתיות, השקעתם כסף וזמן בפרסום ובשיווק.

מתחילות להגיע פניות של לקוחות, אתם שולחים הצעות מחיר, מספקים את השירות או המוצרים, מקבלים את התשלום, (אפילו הצ'ק לא חוזר) ואז…

האם כאן מסתיימת עבודת השיווק ? האם הלקוח הזה ישמע עליך בפעם הבאה רק בחג הקרוב כשתשלחו לו ברכה במייל ? מה דעתכם להתקשר אליו מיד עם קבלת התשלום- להחמיא לו על

הטיפול המסור בתשלום (הוא הרי השתדל לזרז את התשלום עבורך אצל הגזבר, החשב, המנכ"ל וכו').

בהמשך השיחה אתו, אולי כדאי לבקש המלצה כתובה, לבקש מהלקוח הפנייה לקולגה, או הפנייה לבעל תפקיד מקביל בסניפים הנוספים של הארגון. אתם הרי גרמתם לו לשביעות רצון בשירות שסיפקתם- והוא ירצה להתחלק בהרגשה הזו עם עוד אנשים.

אולי השירות או המוצר שלכם מתאים לעובדים בארגון באירוע פרטי, אולי בני המשפחה ממש ברגע זה מחפשים תוכן נחמד "למסיבת יום הולדת 80 של סבא".

האם הפקידה שאתם מדברים איתה ברגע זה בעניין התשלום שמגיע לכם, יודעת מה עושה העסק שלכם ?

כפי שניתן להבין לדברים אין סוף והם תלויים בכימיה שתיווצר ביניכם, במוטיבציה וביצירתיות שלכם לקרוא את צרכי הלקוח. כדי לדעת את הצרכים של הלקוח צריך "ללמוד אותו" .

השימוש בפעילות מודיעין עסקי מסייעת לנו להגדיל את כמות המידע אותו אנו מחפשים אודות בעלי העניין שלנו: לקוחות, ספקים, מוצרים, מתחרים. ניתוח המידע ישמש אותנו בתכנית השיווק.