לשטוף כלים – ולנוח !

אחרי שדיברנו בשלושת ימי החג האחרונים על תפילות, סליחות, כפרות, סיכומים, משפחה, מאכלים ומתכונים (מתכוני דיאטה, אני מתכוון), נראה שהחסרנו משהו מאוד חשוב – את מדיח הכלים.  בואו נדבר רגע על הכנסת כלים וסידורם במדיח הכלים.

את האמת. שמתם לב בחג הזה כמה פעמים התכופפתם, הוצאתם, ניגבתם, הכנסתם לארון, הוצאתם מהארון, אכלתם. ואז שוב התכופפתם, הכנסתם למדיח וחוזר חלילה ? האם הייתה לכם שיטה להתמודד עם כמויות הכלים הללו ?

מה אתם מסדרים קודם במדיח הכלים: את הכוסות במגש העליון או את הצלחות במגש התחתון ? וכשאתם מפנים את מדיח הכלים, מה אתם מתחילים לפנות קודם ? והכי מעצבן, כשאתם רוצים להוציא "רק כוס אחת" ורגע לפני שאתם שולפים אותה מהמגש העליון של מדיח הכלים – המגש התחתון שוב נרטב מאיזו צלוחית. אהה ?

מתן סדרי עדיפויות ותכנון נכון של תמהיל השיווק, חשובים מאוד לקבלת תוצאות טובות ויעילות.

עוד מעט חג סוכות, ובחג הזה יש מוצרים שזמן המדף שלהם הוא שבוע: סוכה, לולב. מה נעשה עם אתרוג יום אחרי שמסתיים החג ?  ניתן לראות את הדופק המסחרי הזה בשווקי ארבעת המינים – במיוחד כמה שעות לפני כניסת החג.

האם אנחנו מאורגנים לספק מוצרים ושירותים "עונתיים"? כאלה שזמן המדף שלהם קצר.

האם שמתם לב למשל, ש"מחר" מתחיל חודש נובמבר ומאות מנהלי שיווק ורווחה בארגונים ובמוסדות יהיו חרדים לתקציב שלהם שעדיין לא נוצל ? הם כמובן לא מודאגים כעת מהעניין. הם אולי חרדים לפספס את הדיל המוצלח לחו"ל, אבל אנחנו לא ניתן להזדמנות העסקית הזו להתחמק.

ואל תשכחו: תקופת החגים היא זמן מצוין  ליצור קשרים חדשים ולחדש קשרים ישנים.