לך יש iPed , והפגישה מתקיימת בשמש

באחד מימי השמש בשבוע שעבר קבעתי פגישה עם לקוח. כשהגענו לבית הקפה בו קבענו להיפגש, ראינו כי השולחן הפנוי היחיד נמצא מחוץ למבנה, מתחת כיפת השמיים- ושם התיישבנו.

אחרי שיחת נימוסים קצרה הגיע שלב העסקים. הלקוח הוציא את האייפד שלו וביקש להראות לי את המצגת שהכין. אני חשתי מבוכה שכן באתי למפגש עם אלבום פשוט ובו תמונות מודפסות ועם כמה דפים. במקרה (ואולי לא במקרה) השארתי את המחשב הנייד בבית.
השמש הייתה ברום השמים חיממה אותנו, אבל יותר מכך, היא לא איפשרה לראות שום דבר על גבי המסך. היו כמה רגעים לא נעימים.
קראנו למלצר וביקשנו שיאתר עבורנו מקום בפנים המסעדה, ועד שנמצא מקום כזה לקחתי את ההובלה בפגישה, והצגתי ללקוח את התמונות ואת המצגת המודפסת שהכנתי.
***
אנחנו משקיעים מחשבה, זמן וכסף רב בהכנת חומר ויזואלי על המוצרים או השירותים שלנו, וכאשר אנחנו מבקשים להראות זאת לבעל עניין – ספק או לקוח, פתאום אנחנו תלויים לחלוטין בטכנולוגיה.
אם אנחנו נמצאים במשרד אולי אפשר לפתור את התקלות הללו, אולם מה קורה כשהפגישה מתקיימת מחוץ למשרד: האינטרנט במסעדה איטי או מנותק, התיישבת רחוק מידי משקע חשמלי וכבל החשמל קצר מידי, אתה מתיישב בבית קפה ליד חלון ענק והאור הנכנס ממנו אינו מאפשר צפייה במסך. אפילו ניצלת את היום החמים והתיישבת במקום פתוח, אבל אז התברר כי לא הציבו שמשיות, כפי שקרה לנו, והשמש יותר ממה שהיא קופחת על ראשך היא לא מאפשרת לראות כלום על המסך.
***
החידושים הטכנולוגיים מאפשרים לנו צפייה בחומר מצולם ובקטעי וידאו, אולם כאשר מתארגנים לפרזנטציה או לפגישה מחוץ למשרד כדאי לקחת בחשבון מהם התנאים הפיזיים במקום הפגישה עצמו, ואם אין ברירה כדאי להכין את החומר גם בפורמט מודפס כדי להימנע מהפתעות לא נעימות.