לעזור למזל למנף את העסק

נזקקתי לרכבת כדי להגיע לפגישה במגדלי עזריאלי . ירדתי בתחנת "השלום" בת"א ואיכשהו מצאתי את עצמי קונה דברים שאני באמת לא צריך.

בשבוע שעבר נזקקתי לרכבת כדי להגיע לפגישה במגדלי עזריאלי. פעמים רבות השתמשתי ברכבת לפגישות שהיו לי בקניון עזריאלי . אתה יוצא מהתחנה ומדרגות נעות מובילות אותך לקניון . הייתה זו הפעם הראשונה שבה ירדתי בתחנה הזו בכוונה להגיע לבניין המשרדים, ולמעשה מצאתי את עצמי משוטט וקונה בקניון. לקח לי כמה שניות להבין את ההגיון השיווקי המוצלח.

נוסעים המבקשים לצאת או להיכנס לתחנת הרכבת מוצאים את עצמם מגיעים לקניון גם אם הם לא התכוונו להגיע לשם. וכך בעלי העסקים שבקניון נחשפים גם בפני אנשים שלא התכוונו כלל להיכנס אליו. האם בעלי העסקים מודעים לחשיבות מיקום החנויות שלהם ביחס לכניסה לתחנת הרכבת ? האם הם יודעים כיצד למנף את היתרון הזה לקידום המכירות ?

כמובן שלכל אלה נוספים אלפי בני אדם המגיעים אל המשרדים הממוקמים בקומות העליונות של המגדל – כך למעשה זוכה קניון עזריאלי לחשיפה של אלפי אנשים ביום, המגיעים אליו כ"קהל שבוי" באמצעות הרכבת, או קהל המבקש להגיע אל המשרדים. בימים רגילים עוברים בקניון עזריאלי 40.000 איש ו 10.000 מכוניות. כמה מהאנשים הללו מגיעים באמצעות הרכבת ? כמה מהם מבצעים "קנייה מזדמנת", באילו סכומים ובאיזו תדירות ? קשה להעריך מבלי לבדוק. דבר אחד ברור- הובלת הנוסעים דרך הקניון אל ומחוץ לתחנה מהווה ערוץ שיווקי שרק מוסיף להצלחתו הכלכלית של הקניון.

גם מרכז הקניות בתחנה המרכזית החדשה בת"א מבוסס על העוברים ושבים המשתמשים בתחבורה הציבורית. מידי יום עוברים שם כ-80,000 איש. אולם כיום, לאחר – למעלה מ- 20 שנות פעילותו אין שליטה על החנויות ועל היקף פעילותן. מיקומו הגיאוגרפי והשינוי הדמוגרפי שחל באזור בשנים האחרונות לא הביאו לשיפור ברמת השירותים אותו מציע מרכז הקניות.

***

מיקומו של עסק הוא דבר חשוב ביותר בתמהיל ההצלחה שלו, גם הדרך שבה מובילים את הלקוח אל העסק – חשובה. נראה שמה שהבדיל בין שני הדוגמאות הוא המזל.

כיצד אתם עוזרים למזל כדי למנף את מיקום העסק שלכם לקידום השיווק והמכירות ?