נסו לסגור את הנייד שלכם לשעה ביום, רק לשעה.

בילדותי אני זוכר שהורי היו הולכים לישון לא לפני שהם צפו בחדשות בטלוויזיה. זה היה לקראת 12 בלילה, אז גם הסתיימו שידורי הערוץ הראשון, שהיה היחיד ששידר.

הקשבה למהדורת חדשות לפני השינה אינה דבר מומלץ, אתה הולך לישון עם מחשבות שיש לך מהחדשות,  לפעמים גם מחשבות על האסונות שהתחוללו במהלך היום שעבר.

נייד

מדוע אני חייב להקשיב למהדורת החדשות לפני השינה ?  האם האסונות הללו שהרדיו והטלוויזיה מדווחים, לא יוכלו להמתין לי לבוקר ?

 כל זה, היה כאמור , לפי שנים. מאז הרגלתי את עצמי, אפילו באופן מלאכותי, לא להקשיב לחדשות לפני השינה ואתם יודעים מה ? לא היה שום דבר דרמטי שהפסדתי.

 מאז אותם ימים תמימים נכנסו לחיינו המחשב, האינטרנט והסלולר ואם אתם נכנסים למיטה עם הסלולר, אתם יכולים לקבל לפני השינה את המידע על האסונות הללו גם באמצעות הנייד.

 יד על הלב, כמה פעמים מצאתם את עצמכם אומרים לאוהבים שלכם  "אני כבר בא לישון, רק בודק כמה מיילים"- האם באמת היה שם משהו חשוב, שבגללו נכנסתם לקרוא הודעות במייל לפני שנכנסתם למיטה ?

ואז הגיע המכשיר הנייד, וכשגיליתי שגם אני מכניס אותו למיטה – הבנתי שיש לי בעיה.

 יש זמן שאני באמת לא רוצה להיות זמין לאף אחד: לא לספקים, לא ללקוחות, לא לחברים, ואתם יודעים מה ? – אפילו לא לילדים שלי.  ההתמכרות הזו- נדמה לי, כבר פוגעת לי בחיים.

                                                * * *

אנשים רבים מדווחים כי הרעיונות הטובים שלהם באים בזמן המקלחת, או הגילוח. גם לי זה קורה מידי פעם.

למה זה קורה ? כי שום דבר טכנולוגי אינו עובד בחדר הזה, עם האדים, ואז הראש שלך נכנס להילוך שפעם היה רגיל להיות, ועכשיו כבר לא.

שימו לב מה קורה לנו – אנחנו לוקחים הפסקה מעיסוק, יוצאים להליכה למשל, ולוקחים את הנייד (כמובן רק כדי לשמוע מוסיקה ולהנעים את זמן ההליכה), אנחנו מתאמנים בחדר כושר כשהנייד מונח לידינו (כמובן רק כדי לקבל שיחה "חשובה").

 בעוד כמה שנים המיומנות הזו של תקשורת בינאישית ישירה תהייה רק של ה"זקנים" – אלה שהשתמשו באסימון בטלפון ציבורי עוד לפני שהמציאו את הביטוי "נפל לי האסימון", אלה היודעים מה הקשר בין עפרון לבין קלטת שמע (קסטה) . האנשים הללו ידעו לדבר בארבע  עיניים ולא רק באמצעות הודעות  סמס.

נסו לסגור את הנייד שלכם לשעה ביום, רק לשעה.

אגב- מישהו הצליח להיות עם הילדים האהובים שלו במדורות ל"ג בעומר – מבלי להציץ בנייד ?