חופשה ועסקים, יש דבר כזה

בשבוע שעבר הייתי עם אשתי במלון בראש פינה שם היא השתתפה בסמינר שנמשך מספר ימים. החלטתי לנצל את ההזדמנות שאני נמצא בצפון, כדי ליצור קשר עם לקוחות ועם בעלי עניין שאני לא מכיר, ולהציג בפניהם את חפצי האמנות והציורים שאשתי יוצרת.

מה עושים, כיצד מקיימים את עבודת השיווק הזו, מבלי להעיב על החופשה?
לקראת מועד הנסיעה חיפשתי קבוצות נטוורקינג הנמצאות באזור ראש פינה, פניתי אל חברי הקבוצות הללו ופשוט הסברתי מה אני מחפש.
הפנייה שלי נעשתה באופן אישי בטלפון או במייל אישי ולא באמצעות מערכת דיוור אלקטרוני, ובסה"כ היה מדובר בכמה עשרות אנשים שקיבלו פנייה אישית.
"אני מגיע לצפון", הסברתי, "אשתי מציירת ויוצרת תכשיטים וחפצי נוי ואני מחפש קשר עם אוצרי תערוכות, בעלי גלריות, בעלי חנויות לחפצי נוי, מנהלי רכש בבתי מלון וכל גורם העשוי למצוא עניין בחפצי האמנות הללו – באזור ראש פינה והסביבה."
סיימתי את פנייה בבקשה, "אם אתם מכירים אנשים מהתחום, אודה לך אם תפנו אותי אליהם". כעבור זמן חזרו אלי אנשים גם במייל וגם בטלפון עם הפניות מדויקות למה שביקשתי. ואכן השהייה בגליל הניבה מספר פגישות ושיתופי פעולה בעתיד.
בכל שלושת ימי השהייה שלנו בגליל, הקדשתי חצי יום אחד בלבד לפגישות ולעיסוקי שיווק ,יתר הפגישות התקיימו במקומות אליהם ביקרנו, כך שהחופשה לא נפגמה מהפעילות הזו. כמה בעלי עסקים אליהם פניתי, ברכו אותי ב"כל הכבוד על היוזמה המקורית".
מסרתי להם את תודתי על הברכה והסברתי שאין כאן עניין של כבוד אלה של תכנון זמן, וניצול הזדמנות עסקית.

אנשים רבים בניהם בעלי עסקים ויזמים, בוחרים – במידה רבה של צדק שלא לערב פעילות עסקית בעת חופשה. אני אישית מכיר אנשים הדואגים לצאת לחופשה, אפילו ללא כרטיסי ביקור- מתוך בחירה.
בין הקיצוניות הזו, של ניתוק גמור לבין הקיצוניות השנייה של הפרעה לבן או בת הזוג בעת חופשה כדאי למצוא את שביל הזהב.

גם חופשה משפחתית בארץ או בחו"ל, נסיעה של כמה ימים או יותר – יכולים להניב חשיפה לידע וליוזמות עסקיות חדשות.
העניין הוא לשמור על המינון.