כמה רחוק אתם מוכנים ללכת כדי לשווק את המסר שלכם ?

בילדותי, אני זוכר שבכל פעם שבאו אלינו אורחים אבי המנוח היה נוהג לומר לי: "עוד מעט יבואו האורחים, תתנהג יפה". רוצה לומר- אל תעשה פרובוקציות, ושטויות, תהייה "רגיל" ו"נורמאלי". מה שקרו אז "תהייה ילד טוב".

האם התנהגות של "ילד טוב" אמנם עוזרת לאינטרסים העסקיים ?

בסוף השבוע הקרוב ימלאו 37 שנים להחלטת עצרת האו"ם שקבעה כי הציונות היא גזענות, החלטה שבוטלה ב- 16 בדצמבר 1991.
ב- 10.11.1975 נשא חיים הרצוג שהיה אז השגריר באו"ם, את אחד הנאומים החשובים בתולדות הדיפלומטיה הישראלית והתנועה הציונית. הנאום היה בגנות ההחלטה שהשוותה בין ציונות לגזענות.
הרצוג תיאר את הציונות כתנועת שחרור לאומית לגיטימית ותקף קשות את תומכי ההצעה. בסיום דבריו הוא קרע לגזרים את נוסח הצעת ההחלטה ויצא מהאולם. (הנאום של הרצוג החל מדקה 1.39)

ביצוע פעולה מאוד לא דיפלומטית, מעל דוכן עצרת האו"ם אינה דבר רגיל, והיא העצימה את תוכן הדברים.
אני לא בטוח שאם השגריר הרצוג היה נוהג כך כשהוא מציג את מועמדותו לתפקיד במשרד החוץ – הוא היה מתקבל.

כמה רחוק מוכנים ללכת מנהיגים, מנהלי ארגונים ובעלי עסקים כדי לשווק את העסק או את המסר שלכם ?
דוד בן גוריון היה בן 80 כשסבל מכאבי גב. ד"ר משה פלדנקרייז, מפתח השיטה, לימד אותו לעמוד על הראש כדי להתגבר על הכאבים העזים. התמונה המפורסמת שצולמה בחוף הרצליה בשנת 1959 הייתה כמובן מוסכמת על בן גוריון, שידע מה תהייה המשמעות של פרסום תמונה של ראש ממשלה שעומד על הראש – הדבר לא הפריע לו.

לפני מספר חדשים שבר רוה"מ נתניהו את רגלו. הייתה לו הזדמנות מצוינת להמשיך בפעילותו הרגילה, להופיע בציבור עם קבים או בכיסא גלגלים, ובכך לעודד את השיח הציבורי על השתלבות אנשים עם צרכים מיוחדים בחברה. אני מניח שמה שנאמר לו ע"י יועציו ומנע ממנו לבצע זאת הייתה המחשבה על הכותרות שיצורפו לתמונה בנוסח "הכלכלה צולעת" וכו'.

מה אפשר לעשות מחר בבוקר
צלמו תמונות שלכם "מחוץ לקופסא" ובדקו כמה רחוק אתם מוכנים ללכת כדי לשווק את העסק ?
תופתעו לגלות שתוכלו לעשות שימוש שיווקי בתמונות הללו.