נפצעתי כשהכנתי חביתה

מוקדש לכל מי שהתעניין בבוהן החבושה שלי- בשבוע שעבר.

בשבוע שעבר חשקה נפשי בחביתה עם בצל קצוץ ומטוגן. בחרתי לי בצל נאה, לקחתי את הסכין שקניתי כמובן באחד המבצעים והתחלתי בעבודה. אחרי כמה שניות קיבלתי אמנם בצל קצוץ, אבל גם בצל מדמם. שבריר שנייה של חוסר תשומת לב וחתך עמוק עיטר את בוהן יד שמאל שלי – מה לזה ולהתנהגות צרכנים ?

בשניות הראשונות הייתי עסוק בעצירת הדם, ותוך כדי הבטתי בשעון . ראיתי שאני חייב להזדרז לקראת פגישה שהייתה לי באותו בוקר.

אני אמנם כותב ביד ימין אבל פעולות רבות אני רגיל לבצע ביד שמאל: קליעה בכדורסל, רכיסת כפתור וכאלה דברים יומיומיות. יש מקרים נדירים מסוג זה בספרות הרפואית, תודה שהתעניינתם- אני יודע.

חבשתי את האצבע וניגשתי להחליף בגדים, רק אז הבנתי את עומק מצבי העגום: לא הצלחתי לסגור את הכפתורים בחולצה. בוהן יד שמאל שלי ,שמאז ומתמיד הייתה רגילה לתפקד- הייתה חבושה, ונאלצתי להשתמש בבוהן ימין, המהלך הזה לא צלח. סיימתי להתארגן איכשהו יצאתי לפגישות שלי "יהיה לי יום מוצלח" – חשבתי לעצמי, אופטימיות היא דבר חשוב בחיים.

בדרכי חזרה הביתה נכנסתי לקנות כמה דברים וכאן כבר המצוקה שלי הייתה פומבית.

בואו ונעשה תרגיל מוטורי קצר- כאשר אתם בוחרים פרות וירקות, באיזו יד אתם אוחזים בשקית ובאיזו יד אתם אוחזים בפרי שאתם בוחרים ? כעת החליפו בידיים. אהה- בדיוק כך הרגשתי, רק שהפעולה שלי הייתה מלווה במבטים משתאים של אנשים שעמדו סמוך אלי ולא הבינו את פשר ניסיונות הסרק שלי להתגבר על בעיית הקורדינאציה. "מה הבעיה בלהכניס קלמנטינות לשקית ?"- הם בטח חשבו.

***

מה אנחנו מרגישים כאשר הסופרמרקט הקבוע שלנו מחליט לשנות את סידור המוצרים בחנות ? כאשר משנים לנו את הטעם במשקה אהוב, או כאשר בוקר אחד אנחנו מגלים כי פייסבוק מחליט לשנות כמה יישומים- לא כל כך לטובתנו ?

האם כך אנחנו רוצים שהלקוחות שלנו ירגישו כאשר אנחנו באים לבצע שינויים לגבי השירותים והמוצרים שלנו ?

האם אנחנו לוקחים זאת בחשבון כאשר אנו באים "לחנך" את הלקוח שלנו ?