כדאי להתרגל להסתכל גם בקנקן ולא רק במה שיש בו

השבוע קיבלתי בדואר חוברת מודפסת שפורסם בה מאמר שכתבתי. המעטפה בה הוכנסה החוברת, הכילה מידע שיווקי חשוב. כדאי להתרגל להסתכל גם בקנקן ולא רק במה שיש בו.

בעלי עסקים, חברות וארגונים מצמצמים את השימוש שלהם בחומר מודפס, וטוב שכך. אולם כאשר יש בכל זאת חומר מודפס אין מנוס מהפצת החומר בשימוש במעטפות.

כדאי לזכור כי גם מעטפה תמימה מהווה "שטח פרסום" בד"כ מדפיסים עליה את פרטי השולח והלוגו. מבחינתו של בעל העסק, או הארגון זהו מידע שיווקי לכל דבר.

על גבי המעטפה שקיבלתי השבוע הודפס גם מידע על שירותים ומוצרים נוספים שהחברה עוסקת בהם. למשל, הודפסו שם שמות המגזינים הנוספים היוצאים לאור. מבחינתי זהו מידע חשוב, כעת אוכל לברר את הצרכים לפרסום מאמר שלי גם במגזינים הנוספים.

ה"ניו מדיה" המבוססת על עולמות האינטרנט מאיימת כבר על העולם הקלאסי של העיתונות והספרים, יחד עם זאת כדאי לזכור כי מסרים תקשורתיים ניתן להעביר כמעט על כל דבר: בעלי עסקים יכולים לפרסם את פרטי העסק שלהם גם על גבי המכוניות שלהם, על גבי שילוט חוצות בסביבת המשרד או מקום העסק, ובאינסוף אפשרויות יצירתיות נוספות- ובלבד שיעמדו בדרישות חוקי הרישוי המקומיים והבטיחות.

מסתבר כי הקנקן חשוב לא פחות ממה שיש בתוכו.