אירוע השקה (ומה קורה דקה אחרי שהוא מסתיים)

 השתתפתי  בכנס השקה של מגזין חדש  בשם "מדור לדור". היוזמה היא  של שתי בעלות עסקים מונה  אריאל ויהודית לוטוואק. המגזין הוא  דו ירחון המיועד להפצה בראשל"צ בעוד כחודש.

השקה

אירועי השקה למוצרים ולשירותים מושקעים ככל שיהיו, הם אירועים שזמן החשיפה שלהם – מוגבל. אז נכון שאפשר וגם נחוץ לבצע לאירוע "שיווק בזמן אמת" , מה שמכונה בשפה המקצועית –

 ABM – Always Be Marketing צילום והכנסת ידיעה ברשתות החברתיות. אולם כדאי מאוד שאמצעי השיווק הזה, יהיה חלק מתכנון שלם של פעולות התקשורת השיווקית לאירוע ההשקה או לכל אירוע.

גם פעילות בניו מדיה, מצריכה תשומת לב. אחרי הכל מישהו צריך לתחזק ידיעה או סטאטוס – הדברים לא יתבצעו מעצמם, וכדאי לחשוב על תקציב, אמצעים וכוח אדם שיטפל בנושא.

בעלי עסקים, מנהלים ויזמים רצוי שייקחו בחשבון את לוחות הזמנים של כלי התקשורת, גם בעידן הדיגיטלי. מקומון המופץ כמדיה מודפסת, למשל, מבצע תהליכי סגירה החל מיום שלישי אחה"צ.

כשכתבתי בזמנו ברשת שוקן, נתבקשתי לעיתים להגיש את החומר שבועיים מראש במקרים שהמקומון היה מודפס בשני חלקים – כלומר בזמן שאתה מקיים את האירוע שלך, המדור בו רצית שהידיעה על האירוע תתפרסם, כבר מודפס בידיעה אחרת. הדבר נכון כמובן במיוחד בתקופות חגים, או אירועים ממלכתיים.

הפתרון למצבים מעין אלה יכול להיות הערכות נכונה יותר לגבי גורמי המדיה, ואם הדבר מתבקש – הקטנת הפעילות מול המדיה המודפסת, והתמקדות בניו מדיה.

ונניח שהאירוע היה מאוד מוצלח, יצרת קשר עם אנשים חדשים, אספת עשרות כרטיסי ביקור – והגעת לביתך עמוס מזכרות ומוצרי קד"מ. מה קורה אז ?

האם יש מי שיטפל בדברים הללו, ימשיך את הקשר, יכניס את משימות השיווק לסדר עדיפויות וללוח זמנים ?

בדקתם כבר את החמץ במגירות בשולחן העבודה שלכם ?

בוודאי תמצאו שם כרטיס ביקור, שפעם היה מאוד חשוב ומאוד דחוף לכם.