על מיומנויות הניהול בזמן חופשת הקיץ

עוד מעט נגמרת חופשת הקיץ. חופשה ? למי בכלל הייתה חופשת קיץ ?

בזמן שאלפי עובדים (או עשרות אלפי עובדים- מישהו בדק את הנתון הזה ?) מביאים את ילדיהם למקומות העבודה הציבוריים והפרטיים בזמן חופשת הקיץ – הם יכולים לפחות לזכות לכמה דקות של תהילה, ומה קורה עם מי שעובד בבית ?

 כשאתה מביא זאטוט בן 3 , (או בן 10) – לעבודה במשרד, תאמינו – יש לזה גם יתרונות:

פתאום אתה נהייה פופולארי וכל בנות המשרד מתחילות עם הפוצי-מוצי שלהן ואתה מגלה שמזמן לא היית מוקף במשרד בכל כך הרבה חום, אהבה ותשומת לב.

 אתה אמנם לא עובד במשרד על תקן מנהל ואפילו לא בתפקיד ראש צוות – אבל לפי ההתנהלות הצפייה לך במהלך היום, אתה הולך לנהל פרויקט גדול מאוד המצריך סבלנות ויצירתיות רבה בסביבת עבודה שלא בטוח שתישאר מפרגנת.

 בעוד שמשרד הוא מקום עבודה שיש בו אפשרויות הפעלה אינטראקטיביות לילדים (בנוסף לשקיות במבה, דפים וטושים) ויש גם סיכוי לאיזו אינטראקציה עם אנשים נוספים, הרי שמשרד הממוקם בבית הוא סיפור אחר לגמרי.

אבל אני רוצה לדבר אתכם על מיומנויות הניהול שלכם.

                                                              * * *

לקראת אמצע חודש אוגוסט, שואלת אותי הבת המתבגרת שלי: "אבא, אתה צריך עזרה בעבודה שלך ?". "אני צריך לחשוב על כך" – אני משיב לה, ושוקע בהרהור.

האמת – אני אמנם עובד מהבית וצריך המון עזרה. לא עלה בדעתי אף פעם לבקש וכעת הבנתי מדוע.

כאשר אנחנו מתבקשים "להפעיל מישהו", הדבר מייצר לנו עבודה שאולי לא לקחנו בחשבון. גם אם מדובר במשהו טכני ופשוט לכאורה: צריך לארגן מקום וסביבת עבודה, לסדר תשתית שולחן, כיסא וכו'. לקבוע משימות ולוח זמנים והדבר החשוב ביותר צריך "להיות שם". לפנות זמן להדריך את העובד החדש, ולהיות זמין ופנוי לנהל אותו – גם עם מדובר בעובד צעיר המגיע לזמן קצר.

 אולי נמנעתי מלקבל את העובדת המסורה כי חששתי שמישהו יזיז לי את הגבינה, ושמלאכת הניהול שנפלה עלי תוציא אותי מהריכוז ומהמשימות בהן אני רגיל לעסוק.  ומה קורה במקרים אחרים כאשר מלאכת הניהול הזו נכפית על הורים רבים במקומות עבודה ?

 הפתרון לכך אינו ידוע לי, והוא לא נראה פשוט כל כך. רק מלחשוב מה יקרה שוב בחופשת חנוכה בעוד 5 חדשים  – כבר נהייה לי חם.

קיץ נעים וקריר