"נוח לי פה, למה בכלל לצאת מהאזור הזה ?"

לקוחה התקשרה אלי וביקשה לשמוע את דעתי לגבי דילמה.

היא עוסקת באמנות לפרנסתה, ואינה מתחברת במיוחד לצדדים השיווקיים שבה,  אינה מרבה להשתתף בכנסים. ובכל זאת, באחד הכנסים שבהם כן השתתפה, הכירה מישהי הקשורה לרשת העוסקת בשיווק מוצרים כלשהם.

כעבור זמן, קיבלה ממנה שיחת טלפון להשתתף בכנס , בה יוצגו המוצרים ואפשרויות ההכנסה מהפצתם –  "תהיי אורחת שלי, ללא תשלום".

"אני לא מתחברת לעניין הזה", היא אמרה לי השבוע, "כל הדבר הזה לא נעים לי, ואני לא יודעת מה לעשות. האם להגיב בכלל, האם לומר 'כרגע לא מתאים לי'. רק מלחשוב על כך, אני מרגישה 'שאיבת אנרגיה' ".

***

כנסים ואירועי שיווק ומכירה הם מתת אל, במיוחד אם אתם חשים חוסר ביטחון או פחד קהל. אם אתם מוזמנים לאירועים כאלה מתוך עניין, אמונה ותשוקה עסקית – אתם באמת במקום אחר.

אולם – אם אתם לא במקום הזה, והיקום שלח לכם מפגש אקראי עם כמה עשרות אנשים שאתם לא מכירים, זוהי הזדמנות מצוינת ליישם את כל הידע שרכשתם בקריאה, בסמינרים בקורסים ובהשתלמויות שהלכתם אליהם במהלך החיים.

הוצאתם על העניין כסף רב וזמן יקר, אתם מתוסכלים ותמיד אומרים "לא יצא לי ליישם את הדברים" – אז הנה הזדמנות ליישם.

מה לעשות: מגיעים לכנס, וכאמור, אתם יודעים שאין לכם עניין בו, אז למה בכלל להגיע ולבזבז זמן ?       הסיבה מאוד פשוטה: כי זוהי ההזדמנות שלכם לתרגל בזמן אמת בסביבה נטולת סיכונים.

קבעו לעצמכם 5 תוצאות שתשיגו בכנס הזה, רשמו אותם, למשל: 

* ליזום שיחה עם האדם היושב לצידי, או עם האדם העומד לצידי בהמתנה לקפה ("שלום, אני יונתן", וללוות את המשפט הזה בהושטת יד ללחיצה).

* לתרגל התמודדות מול פחד קהל ע"י הצגת שאלה כללית בפני הקהל (ערב טוב , שמי יונתן ורציתי לשאול האם תוכל להדגים את בלה בלה )

* לחזור בתום האירוע עם 5 כרטיסי ביקור. זכרו לבקש כרטיס ביקור ולמסור אחד משלכם אך ורק אם מבקשים מכם.  רק הכרתם ואתם בעיצומו של תהליך "חיזור עסקי" – כרגע אתם לא מוכרים כלום.

כשתחזרו הביתה תגלו שהתקדמתם. התקדמתם המון.

 מה הייתם עונים במקומי ? כיצד הייתם פותרים ללקוחה את הדילמה הזו ?

 

עוקבים אחרי הטיפים המופרעים שלי ?

רוצים ללמוד ליישם את הטיפים הללו ? הרשמו לסדנאות שלי בחשיבה שיווקית מופרעת. בכל יום שני בשבוע