מה מצאתי בשכונת מונטיפיורי בתל אביב ?

הגעתי לפגישה באחד המשרדים בשכונת מונטיפיורי בת"א. בסיום הפגישה המשכתי לדרכי וצעדתי ברחוב בית שמאי לכיוון דרך בגין, מרחק של 100 מטר.

מולי עמד מגדל המים של השכונה שכיום ניצב נטוש ועזוב,

מגדל המים שכונת מונטיפיורי

על הקיר הסמוך למגדל ראיתי פריחה של צמחים מוכרים, שאינם אופייניים לנוף העירוני של ת"א – שיחי צלף קוצני.
מה לזה וליצירתיות ?

מי משמעוניין לדעת מהם הצלפים הכבושים שאותם מוסיפים למעדני דגים ובשר שייצא בחודש מאי לאזורי הבר בארץ. אם הוא נמצא בת"א, כדאי שיגיע אל מגדל המים שבשכונת מונטיפיורי – וליתר דיוק לרחוב בית שמאי 9.

הצלף גדל כצמח בר קוצני ומפתיע כיצד הוא הגיע לת"א. לשמחתי, אני מכיר את הצמח ואת האזורים בהם הוא גדל, וכאשר ראיתי את הצמח הזה ליד מגדל המים, במקום לא צפוי – הדבר תפס את תשומת ליבי וגרם לי להתעכב ולחשוב.

שיחי צלף פורחים על גדר אבן ליד מגדל המים בשכונת מונטיפיורי (4)
* * *
בעלי עסקים ומנהלים שאני פוגש אומרים לי שהם "לא יצירתיים", אנשים אלו בטוחים ש"יצירתיות" שווה ל"מקוריות" – הדבר אינו מדויק.
משמעות המילה "יצירתיות" יכולה להיות גם משהו "בלתי צפוי" , וכפי שאני נעצרתי ליד אותו צמח שהפתיע אותי בפריחתו במקום לא צפוי, כל אחד מאתנו יכול לעצור ולחשוב – ובלבד שיהיה מוכן לקבל את העובדה שדברים לא צפויים הם חלק מהחיים.
התקשורת, למשל , אוהבת מאוד מסרים כאלה. אז אם יש בעסק, בארגון או בחברה שלכם רעיון או תובנה שהם "בלתי צפויים" – זה הזמן למנף אותם לקידום השיווק והמכירות.

את מגדל המים בשכונת מונטיפיורי תכנן תושב השכונה, המהנדס יעקב צוואנגר, ובנייתו הסתיימה ב-1935. ייחודו של המגדל הוא שבתחתית המבנה הותקנו ששת קורות בטון שיוצרות מגן דוד.
****
הכנת צלפים כבושים (באנגלית Capers)

קוטפים את ניצני הפרחים (הנראים בגודל של אפונה)
מכינים תמיסת מלח – כפית מלח לכל כוס מים.
שוטפים את הצלפים, מכניסים לצנצנת ומשהים שלושה ימים.
מסננים את הצלפים במי המלח ושוטפים במי ברז.
ממלאים צנצנת שימורים בצלפים מוסיפים חומץ, גרגרי פלפל שחור ועלי דפנה.
סוגרים ומניחים במקום מוצל. כעבור 10ימים הצלפים מוכנים.

מי שדחוף לו לאכול צלפים כבר כעת, שיקנה צנצנת מוכנה

הכנת סנדויץ טוניסאי: לוקחים כיכר לחם פורסים אותו לארבע. לוקחים רבע כיכר לחם, מוציאים את חלקו הפנימי, מכניסים לתוכו סלט טונה, ביצה קשה, סלט ירקות, ופרוסת לימון מוסיפים צלפים כבושים ומקבלים סנדוויץ טוניסאי.

בתיאבון !