שלמה ארצי – למה הוא אהוב ?

בילדותי אני זוכר את הורי אומרים לי "עוד מעט מגיעים האורחים, תתנהג יפה". איזו חוויה אנחנו זוכרים מאנשים שנותנים לנו שרות, והאם אפשר ללמוד "להיות נחמד"?

 

במוצאי שמחת תורה הייתי בין אלפי האנשים בהופעה של שלמה ארצי באמפי-פארק בראשל"צ. מה כבר לא נאמר על המופעים של שלמה ארצי ? מהרגע שעלה על הבמה ובמשך שעתיים חוו האנשים שהיו במקום חוויה אנרגטית חזקה במיוחד. אתה הרי מכיר את מילות השירים, אולי אפילו ראית את המופע שלו פעם, אבל למעשה אתה לא יודע במה הוא יפתיע אותך שוב.

אז נכון שהאווירה הייתה מצוינת, והמופע הוקרן על מסכי ענק בסאונד מעולה, ואפילו היה דואט בהפתעה עם שמעון בוסקילה. כשדיברתי עם אנשים לאחר המופע התברר שכל מופע של שלמה ארצי הוא ענק, אבל מה שאנשים זוכרים במיוחד הם הדברים הקטנים, המחוות, והמניירות שהאיש הזה עושה ובזכותם הוא כל כך נאהב.

הפעם לא הייתה במהלך המופע הצעת נישואין. ארצי כהרגלו ירד אל הקהל, ומישהו בשורות הראשונות נתבקש אפילו להצטרף אליו בשירה. משלא צלח, הוא שר לשלמה ארצי את המילים "אני אוהב אותך" וזה האחרון גמל לו בנשיקה.

בתום המופע התייחס ארצי אפילו לדיירי הבתים הסמוכים ש"קיבלו מופע בחינם, אבל לא קיבלו את סינגולדה". יותר משהמופע היה מוצלח מבחינה מוסיקאלית, לא יכולת שלא להתאהב בו

כמאמר השיר "נצמדנו" של שלמה ארצי: "כי הביקוש לאהבה לא מסתיים אף פעם".

 

עובד במספרה, מוכרת בחנות, מלצר במסעדה, טכנאי מחשבים וזמר בהופעה – איזו חוויה אנחנו זוכרים מנותני השירות הללו, מדוע אנחנו מקפידים לחזור אליהם בכל פעם, והאם אפשר ללמוד "להיות נחמד"?

בילדותי אני זוכר את הורי אומרים לי "עוד מעט מגיעים האורחים- תתנהג יפה". מדוע אם כך, לא "להתנהג יפה" מלכתחילה: מול בני הזוג שלנו, מול ילדינו, ומול קהל הלקוחות שלנו?

 

בשבוע הבא מתפרסם "הטיפ השבועי" שסוגר 52 שבועות, כלומר שנה אחת.   בקשות, הערות, והארות יתקבלו בברכה.