גידול עגבניות ואסטרטגיית מחזור חיי המוצר

לפני כמה חדשים ביקרתי במשתלה, לא חיפשתי משהו מיוחד ועברתי באדישות מה, בין הדוכנים עמוסי העציצים

נעצרתי ליד שורה ארוכה בה היו צמחי תבלין וירקות. משהו בשתילים הרכים הללו שנמצאו בתוך מכלי קלקל גדולים, נראה לי די חביב – ולקחתי כמה שתילי עגבניות.  כששאל אותי העובד במקום האם אני צריך אדמה נזכרתי שיש לי, ואמנם כשהגעתי הביתה הכנתי כמה עציצים ואדניות, שתלתי את הצמחים וקיוויתי למצוא שם בעתיד עגבניות.

בשבוע שעבר שמתי לב שבאדניות הללו, שבהם נשתלו כאמור שתילי עגבניות, מבצבצים עלים קטנים של צמח מלון.

נזכרתי, שבעבר זרקתי את גרעיני המלון לאדמה וכעת גדלו באדמה הזו של העגבניות גם מלונים.

בצעד טבעי עקרתי את השתילים הללו, הבשלת העגבניות מהירה יותר מהבשלת מלון ואם להשקיע מים וזמן טיפול – עדיף לעשות זאת למשהו שייתן ערך גבוה יותר.

ניקיתי את האדניות והשארתי בהן רק את הצמח הנותן לי את התפוקה הטובה ביותר – כשבצעתי את הפעולה הזו, לא יכולתי שלא לחשוב על פעולת המיון שאנו מבצעים בחיי היומיום ובמיוחד בחיים העסקיים. קבלת החלטות של "עלות מול תועלת" או תשומת לב לתהליך ה"ברירה הטבעית" בעולם העסקי.

מידי פעם יש צורך לבדוק האם הברירה הטבעית משרתת את האינטרסים שלנו, ובמקרה הזה  – האם היא משרתת, את אסטרטגיית מחזור חיי המוצר או השירות שלנו.

בזמן שבשלב החדרת המוצר – המוצר נהפך זמין לרכישה, ובשלב הצמיחה – קו המכירות גדל במהירות. כדאי לשים לב לשלב הבגרות בחיי המוצר או השירות. שלב הדעיכה הוא השלב שבו כידוע, דועכות המכירות ואז צריך לקבל החלטה כיצד  "להרוג את המוצר".

כעת, לאור התייקרות מחירי המים,  מה שנותר לי לבדוק הוא האם באמת משתלם לי כלכלית לגדל עגבניות או שיותר זול לרכוש אותן ב 5.90 ₪ לק"ג ואולי להפסיק לצרוך אותם –

 עד יעבור זעם.