אז הייתה לך הרצאה מצוינת – נו אז מה ?

אז הייתה לך הרצאה מצוינת – נו אז מה ?

בשבוע שעבר קיבלתי מייל מרוני ארז מנכ"ל "בריינספא" רוני הזמין אותי להרצאה שלו במסגרת פגישת קבוצת עסקים לעסקים בת"א- ואכן הגעתי לפגישה ושמעתי הרצאה מרתקת.

שמעתי את רוני כבר כמה פעמים, ואני אפילו משתתף בקורס בריינספא. בתחילה התפלאתי על הפנייה – למה שולחים לי מידע על שירות שאני כבר מכיר, משתמש, ומרוצה ממנו ? ואז חשבתי על הטיפ הזה שאני כותב כעת והכל נהייה לי ברור.

***

הזמינו אותנו להרצאה, או שסיימנו להרצות והייתה לנו הרצאה מצוינת – נו אז מה ? מעבר לחוויה שהענקנו, ולתוכן המלמד שהעשרנו את הקהל – אנחנו כאן בשביל ביזנס, לא ?

אם הרושם שהיה לי מההרצאה הקודמת הוא טוב- אני פתוח יותר לקלוט מסרים חדשים.

הרצאה- בדיוק כמו פרסום כתבה, מאמר או בלוג – היא סוג של מסר תקשורתי. ולמסרים התקשורתיים, יש כידוע חיים משל עצמם, הם נטולי זמן ומרחב וכדאי מאוד "לתחזק" אותם.

שמעתי כמה פעמים את הרצאותיו של של פרופ' ישעיהו לייבוביץ' המנוח. קשה לי להיזכר בפרטי תוכן ההרצאות – מה שאני זוכר הוא את העוצמה שהאדם המדהים הזה הצליח להעביר בדברים שהוא אמר. גם אם לפעמים לא הסכמתי עם דעתו, המשכתי להגיע להרצאות הבאות, ולא עניין אותי על מה הוא הולך לדבר.

אז הייתה לנו הרצאה מצוינת – האם יש לנו את כל הפרטים על מזמין ההרצאה ? אפשר להתקשר אליו, לאחר ההרצאה, להודות לו על האירוח ולקבל ממנו משוב. אפשר להתקשר אליו לאחר קבלת התשלום ולהודות לו על הטיפול בעניין וכו' , האם אנחנו זוכרים לבקש מכתב המלצה? נניח שההרצאה או הפעילות הייתה בסניף של בנק- יש לבנק הזה עוד עשרות סניפים. האם ביקשנו ממזמין ההרצאה להפנות אותנו לקולגה שלו בסניף אחר של הבנק ?

תוכן ההרצאה הוא כמובן דבר חשוב מאוד, העובדה שאנחנו עוסקים במתן הרצאות היא חשובה לא פחות, וכדאי לתת את הדעת גם על העניין הזה.