אודות

הקדמה ואזהרה לקורא המבוהל !

פנייה זו מיועדת לגברים, נשים ומה שביניהם.

שלום ותודה שנכנסתם לאתר שלי.

התוכן באתר זה עשוי לשנות את מצב הרוח שלכם, לגרום לחיוך קל ולהפרעה בעבודות הדורשות ריכוז, דיוק או התעסקות עם כסף – שימו לב !
אם התחלתם לקרוא והתעייפתם, רצוי להפסיק מיד כדי להימנע מתופעות לוואי קלות.
כעת רצוי להזמין לצפייה באתר מישהו אהוב ולהודות לו בנשיקה על מה שהוא.

קוראים לי יונתן פרנקל ואני בעל עסק לייעוץ שיווקי, הרצאות וסדנאות בחשיבה "מופרעת" – בדיוק כמו שזה נשמע. חשיבה מפתיעה ולא שגרתית.                  אני עוזר לבעלי עסקים, ארגונים ולמוסדות להטמיע חשיבה מחוץ מחוץ לקופסא בפעילות שלהם, כדי לקדם את המכירות.

אני מחפש אנשים שלא לוקחים את עצמם ברצינות רבה מידי. אני מאוד אוהב לחלוק עם אנשים, את הידע המקצועי שיש לי.

יונתן פרנקל

בילדותי הייתי די מוכשר בנגינה אבל לא ממש אהבתי לתרגל. ואילו בכדורגל, אהבתי להתאמן אך לא הייתי מוכשר כלל. בסוף התפשרתי על עיסוק בספורט שם אני מתמיד עד היום.

באותם ימים, לא ידעתי שקוראים להתנהגות הזו הפרעת קשב וריכוז.  במשך השנים למדתי להפוך את הפרעת הקשב הזו לחשיבה יצירתית. אני מלווה עסקים, ומקיים הרצאות וסדנאות בחשיבה מופרעת – מה שקוראים "מחוץ לקופסא".

 

צילום: שמשון הל-אור

לפני שאני ממשיך לחפור לכם, אני מפנה אתכם לחוות הדעת שם תוכלו לקרוא מה אנשים אומרים על הדברים שאני אומר ועושה.

בקשת התחשבות

שעות הפעילות שלי גמישות. אולם בין 2 ל 4 בצהרים אני חייב לנמנם את הסיאסטה שלי. אז אם אתם מתקשרים בשעות הללו ואני עונה לכם קצת מנומנם- אנא, גלו הבנה. לוקח לי כמה שניות להתאפס.

 אני מומחה בתקשורת שיווקית, וחושב בחשיבה מופרעת מחוץ לקופסא, כל יום. כל היום. בהרצאות ובסדנאות שלי, אני משלב דוגמאות מהחיים האישיים שלי.

הדרכה בנאות קדומים

למדתי 3 שנים לימודים מרתקים, ואני בוגר החוג ללימודי ארץ ישראל בבית ברל, ובעל תעודת מורה דרך מטעם משרד התיירות. עסקתי בהוראה ובהדרכת טיולים בארץ, ובמיוחד בפארק נאות קדומים, ליד מודיעין. (כאן בתמונה)

אני אוטודידקט ואת הידע שלי בתקשורת ובשיווק רכשתי במהלך השנים.

תחום התקשורת עניין אותי מאז שאני זוכר את עצמי.

 

השמצות

בני משפחתי היקרים אומרים עלי שאני מסוגל לזהות שמות של תחנות רדיו בטלפתיה וכי אני מסוגל להקשיב להלמות לבם של הקריינים, אני כמובן דוחה בשאט נפש את ההשמצה הזו. (אם כי לעתים די קרובות, אני מזהה את התחנה לפי קולו של הקריין).

יער בן שמן

במסגרת עבודתי אני חשוף, כמו כולנו, למידע המגיע אלינו באמצעות כלי התקשורת והרשתות החברתיות. אלה שאני עסוק גם בשאלה כיצד אפשר לקחת את המידע הזה ולהפוך אותו למשהו שיקדם עסקים ויניב הכנסה.

 כשאני הולך ברחוב, אני לא מסוגל לעבור ליד לוח מודעות ולא להתעכב לידו ולקרוא, וכל מי שאוחזת בידי באותו רגע מפתחת כלפי רגשות מעורבים (ובדרך כלל, זו אותה אחת שאוחזת בידי ולפעמים גם בגרוני, כבר כמה שנים) זה מה שקורה כשהיצירתיות מאיימת על הזוגיות.

 כשהילדים שלי היו קטנים, הם צחקו עלי עלי שאני מסוגל לזהות עיתונים עפ"י צורת הפונטים שלהם. ממש כעסתי, אבל מיד נרגעתי והגבתי מיד במקום הכי כואב  – קיצצתי להם מדמי הכיס – אני לא פראייר לשמוע השמצות ולא להגיב.

ניסיון מקצועי

הקמתי וניהלתי את יחסי הציבור של פארק נאות קדומים – אתר תיירות מקסים ליד מודיעין.  בהמשך עסקתי בשיווק וביחסי ציבור בחברה להפקת אירועים.   כיום אני משגע את האנשים שמקבלים ממני שירות, בכל מיני רעיונות שונים ומשונים, ומקיים הרצאות וסדנאות בחשיבה "מופרעת".

אני מומחה בפיתוח מודיעין עסקי, באיתור הזדמנויות לחשיפת בתקשורת, ובאיתור פתרונות יצירתיים ודרכים אפקטיביות לשיווק ויחסי ציבור. בין לבין אני מפרסם תובנות בנושא חשיבה מחוץ לקופסא, משדר פינה שבועית ברדיו, ומתראיין בטלוויזיה.

ראיון בתכנית בערוץ 10

 כאן בתמונה התראיינתי לתכנית "מהיום דיאטה" עם חלי ממן ואולגה רז. קישור לתכנית.

"אבא עושה בושות"
הילדים שלי אומרים לי כל הזמן שאני עושה להם בושות. כשאנחנו נכנסים יחד למעלית שנמצאים בה אנשים שאנחנו לא מכירים – הם נכנסים לחרדות.                                  לא, הם לא חוששים שהמעלית תיתקע – הם חוששים שאני אוציא כרטיסי ביקור ואתחיל לדבר עם האנשים הללו שאנחנו לא מכירים. לעתים הם מכניסים לי מרפקים בצלעות, רמז שאשתוק.

cropped-1656403_293630014117869_535269936_n.jpg
ביצוע פעולה "לא נוחה"

אני כנראה נכשלתי בחינוך שלהם, שכן אמרתי להם כל השנים ש"אסור לדבר עם אנשים זרים". בגלל החינוך הדפוק שלי, הם לא מבינים למה חשוב לבעלי עסקים לנצל כל הזדמנות כדי לדבר עם בני אדם (לך ותסביר להם כמה יעיל יהיה להתחיל שיחה במעלית שבה אין כל כך לאן לברוח ממך)  או כמו שהם אומרים לי: "אתה, והנטוורקונג שלך, או איך שאתה אומר את זה-  יצאת לנו כבר מכל החורים" (המילה היא כמובן Networking  ובעברית רישות עסקי).

סמדר שיר הסופרת והעיתונאית, כתבה פעם משהו בעיתון על דלקת שקדים. במקרה יצא העניין הזה לפני ט"ו בשבט – ואני בעוונותי שלחתי לה בדואר ענף עם פרח שקד. היא פרסמה את הספור בעיתון והזכירה את שמי- ובגלל זה הילדים שלי לא דיברו איתי כמה שעות.

דני רופ כשהייה בערוץ 2, קיבל ממני, מכתב עם עלי שלכת כדי לבשר לו שהסתיו הגיע (רק שכל העניין הזה היה בסוף אוגוסט כאשר השלכת היא די נדירה, מה שהפך את הסיפור הזה לאייטם חדשותי) הוא הראה את העלים בשידור חי הקריא את המכתב תוך שהוא כמעט ונחנק מצחוק, והזכיר את שם הארגון בו עבדתי ואת שמי – מה שגרם לילדים שלי לא לדבר איתי כמה ימים.

לרינה מצליח מערוץ 2 הבאתי בקופסת פלסטיק נמלים מעופפות שמזדווגות באוויר עם הזכרים והיה צחוק גדול בזמן שידור האייטם הזה. אל תנסו להזדווג באוויר זה עלול להיות מסוכן, הנמלים הזכרים מתים אחרי ההזדווגות. (מי שלא מאמין לתופעת הטבע המקסימה הזו מוזמן להקליק בגוגל "הזדווגות נמלים"). דיברתי על העניין הזה גם בגל"צ. אח"כ, הילדים שלי הם איימו עלי ש"אם אתה ממשיך ככה עם השטויות שלך, אנחנו מתלוננים במועצה לשלום הילד שאתה עושה לנו בושות".

בייאושי הרב פניתי לאשתיאהבת חיי, ובשם האהבה הזו ביקשתי את עזרתה בשיקום היחסים שלי עם הילדים המשותפים שלנו. היא נשקה לי קלות, ומלמלה משהו על כך שאהבה זה באמת דבר חשוב. "אבל כעת תסלח לי", היא אמרה. "אתה בדיוק מפריע לי לסיים את המכתב למועצה לשלום הילד".

למרות כל האיומים הללו אני משתדל לשרת את הלקוחות שלי בצורה הטובה ביותר (עם כל הכבוד לבני הבית שלי).

האבחנה והטיפול הרפואי
את "הפרעת היצירה" שלי קשה לי להסביר מבחינה רציונאלית, יחד עם זאת אני דואג לטפל בעצמי. רופאים אמרו לי שאני באמת מופרע.
מה לא נתנו לי כדי להירגע (רק דברים חוקיים כמובן, ע"ע עלה ירוק): תרופות הומאופתיות, טיפול בדמיון מודרך, תקשור עם חוצנים, אפילו הציעו לי את "חצי פתח תקווה" (מהמערכון של הגשש החיוור) – נאדה. כלום לא עזר.

מה כולל השירות שלי

יונתן פרנקל בהרצאה
הרצאה במרכז ללימודים אקדמים אור יהודה

יעוץ, הדרכה אחד על אחד, הרצאות וסדנאות בחשיבה שיווקית מחוץ לקופסא; הדרכת בעלי תפקידים לקראת הופעות בכלי התקשורת; פיתוח מערך התוכן בעסק.

יחד עם זאת, כדאי לדעת – עמדתי לא אחת עם אזניות מוכן לראיון בשידור חי ברדיו (וכמובן שהראיון בוטל כי היה אירוע "חשוב יותר"), הגעתי עם לקוח לראיון באולפן טלביזיה בשעה 5.45 בבוקר והתחקירן "שכח" לעדכן אותי שהאייטם בוטל, אפילו את שם הלקוח שלי סרסו פעם. כך זה בחיים – יום עסל יום בסל.

אקדמית תל אביב
הרצאה באקדמית תל אביב-יפו

במשך שנות עבודתי המקצועיות אני מאמין שראיתי כמעט הכל. ובכל הרגעים הללו לא הצליחו לקחת ממני את ההומור שאימצתי לעצמי.

בסדנאות שלי בחשיבה "מופרעת" אני מלמד את המשתתפים לתרגל את שריר ה"יצירתיות". כן, יש דבר כזה. המטרה בסדנאות הללו היא ליצור בולטות וייחודיות לעסק – תוך שמירה על כבוד וערכי מוסר.

 

ליאת מרום בסדנא אצלי
בסיום סדנא בחשיבה "מופרעת"

לפעמים מגיעות לסדנאות הללו רק נשים – בעלות עסקים, ואז בכלל זה גם כיף גדול.

בסיום מו"מ ארוך ומתיש עם לקוח אחד, אחרי שה-כ-ו-ל היה כבר סגור – הוא אמר לי שהוא צריך "לדגור" על הצעת המחיר ששלחתי אליו.

כמובן שלמחרת המתינה לו במשרד תבנית ביצים עם אפרוח קטן וחמוד. אחת הביצים הייתה "ביצה קשה" – מבושלת, ועליה רשמתי את המילים "הצעת הגשה" (לא שכחתי לצרף גם שקית קטנה עם מלח). כמובן שהלקוח סגר את העסקה.   "אם ככה אתה משגע אותי", הוא אמר, "אני רק יכול לתאר לעצמי מה תעשה ללקוחות שלי" אמר – וחתם על הצ'ק עבורי.  אגב – לאפרוח שלום, הוא הועבר לגן ילדים סמוך למשרד.

לפעמים אני חושב:  מה היה קורה בעולמנו אם כולנו היינו "הולכים תמיד בתלם" ?  החל מאברהם אבינו, דרך גלילאו ועד הרצל. מה היה קורה למדע, לפילוסופיה, לתאולוגיה, לטכנולוגיה ולמעשה לחיים עצמם.

אני משוכנע שיש לי את הידע והניסיון ללמד בעלי עסקים ובעלי תפקידים בארגונים איך להיות קצת מופרעים (וגם לחיות עם העניין הזה שלום) ובעיקר יש לי תשוקה ללמד את העניין הזה.

קופסא
תרגיל שאני עושה בהרצאות:  ביקשתי ממשתתף לצלם אותי "מחוץ לקופסא"

תודה שהקדשתם לי מזמנכם,

יונתן

 

לקביעת פגישת ייעוץ ולהזמנת הרצאות וסדנאות

050-715-5548

 

מוזמנים להצטרף למסע המרתק בחשיבה "מופרעת" גם בדף שלי

כאן יש משהו ממש מדליק

כאן אפשר להכיר אותי הכי טוב

כאן יש את ההופעות שלי בתקשורת 

כאן יש חוות דעת והמלצות

 

 

 

כתיבת תגובה